Unfold Unfold

Wartości i wizja

Wartości Entire M

W Entire M wartości stanowią drogowskazy, które kierują nami w naszej podróży do doskonałości. Są dla nas podporą w momentach trudnych decyzji i traktujemy je bezkompromisowo. Wartościami tymi są: rozwój, etyka oraz tolerancja.

Rozwój

Rozwój rozumiemy wielotorowo: poprzez rozwój przedsiębiorstwa i zarządzanych przez nie marek, rozwój pracowników, którzy stanowią trzon przedsiębiorstwa i bez których rozwój tego pierwszego nie byłby możliwy oraz rozwój produktu, który jest wypadkową dwóch poprzednich i pozwala nam spełniać rosnące oczekiwania użytkowników naszej odzieży i sprzętu. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że rozwój to wartość, której nie da się po prostu zrealizować – to proces, w który bezustannie wpisujemy się, podejmując decyzje w obliczu stale zmieniającego się otoczenia.

Etyka

Etyka to dla nas przede wszystkim uczciwość wobec wszystkich, z którymi współpracujemy – pracowników, dostawców, klientów, a także użytkowników naszych produktów. Działamy odpowiedzialnie, transparentnie i w poszanowaniu prawa, starając się dawać dobry przykład i budować przejrzysty wizerunek przedsiębiorstwa, marek własnych i dystrybuowanych.

Tolerancja

Tolerancja to wartość, którą pielęgnujemy od kilku dekad – jako firma stale rozwijająca się i działająca w tak dynamicznej branży, stawiamy na pełne poszanowanie prywatnych i biznesowych opinii naszych pracowników i klientów, dzięki czemu możemy spojrzeć na każde zagadnienie z wielu perspektyw i czerpać z różnych doświadczeń. Wolność słowa i szacunek są dla nas absolutnie kluczowe.

Firma rodzinna

Wyjątkowa atmosfera i nieszablonowe podejście do prowadzenia działalności to domena wielu przedsiębiorstw rodzinnych. Podobnie jest także w Entire M, którego trzon tworzą:

Grzegorz Mieszczak

Założyciel firmy. To jego wizja od początku była motorem napędowym działalności przedsiębiorstwa.

Jędrzej Mieszczak

CEO. W firmie od 2007 roku, kiedy to zaczynał od pomocy na magazynie. Z czasem zaczął piąć się w górę, poznając charakter działalności różnych działów i zasady funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.

Piotr Mieszczak

Vice CEO. W firmie formalnie od 2015 roku, choć wcześniej dorywczo pracował m.in. w magazynie.

Historia

Entire M to firma rodzinna i jej historia od zarania związana jest z biznesową działalnością Grzegorza Mieszczaka, której początki sięgają 1983 roku. To wówczas powstaje niewielka pracownia galanteryjna, produkująca znaczki okolicznościowe, plakietki oraz dewocjonalia.

Początki są skromne, ale wskazują, jakimi wartościami kieruje się twórca przedsiębiorstwa – po otrzymaniu przez Lecha Wałęsę w 1983 roku Pokojowej Nagrody Nobla, w kooperacji z firmą Metaloplastyka, Grzegorz Mieszczak produkuje ok. 100 tysięcy okolicznościowych znaków wpinanych z logo „Solidarności”. Wolność, szacunek oraz rozwój wpisują się w rdzeń wczesnej działalności firmy i pozostają najważniejszymi wartościami Entire M do dziś.

Pod koniec lat 80. Grzegorz Mieszczak wyjeżdża do Szwecji, gdzie poznaje tamtejszą markę noży Frosts (obecnie Morakniv®). W 1991 roku, po upadku komunizmu, zostaje wyłącznym dystrybutorem ich produktów w Polsce. Obecnie Entire M nadal pozostaje silnie związane z tym cenionym nawet przez szwedzką rodzinę królewską producentem noży, co pokazuje, że w biznesie stawiamy na trwałe, solidne relacje i przemyślane, przyszłościowe decyzje.

W 1998 roku przedsiębiorstwo zostaje przeniesione do podwrocławskiej Miękini, co pozwala na rozwinięcie działalności i rozpoczęcie importu demobilu, który następnie trafia do sieci sprzedażowych w całym kraju. Działalność rozwija się w zaskakującym tempie, co pozwala na rozpoczęcie własnej produkcji mundurów w Azji już trzy lata później. Ten krok rzutuje na całą przyszłość przedsiębiorstwa, które zaczyna budować rozpoznawalność w branży militarno-taktycznej i szukać możliwości dalszego rozwoju w tym kierunku.

Przełom pierwszej i drugiej dekady XXI wieku to seria milowych kroków dla przedsiębiorstwa: w 2007 roku powstaje nowy magazyn oraz biuro w Miękini, w 2009 roku produkty marki Helikon-Tex® debiutują na największych targach branżowych w Europie, a w 2010 roku Grzegorz Mieszczak wraz z synem Jędrzejem po raz pierwszy pojawiają się na targach SHOT Show w USA, na których w przyszłości będą prezentowali sprzęt Helikon-Tex® oraz Direct Action®. Niedługo potem magazyn zostaje rozwinięty, a do zespołu dołącza drugi syn Grzegorza – Piotr. Tym samym ugruntowany zostaje rodzinny charakter firmy.

Kolejnym krokiem milowym staje się otwarcie własnego zakładu produkcyjnego w Nowej Rudzie. To dzięki niemu firma zyskuje pełną kontrolę nad jakością produktu, co pozwala na stworzenie Direct Action® – marki, skierowanej do najbardziej wymagających profesjonalistów. Końcówka drugiej dekady XXI wieku to rozbudowa dotychczasowych magazynów, inwestycja w nowe biuro we Wrocławiu oraz rozpoczęcie budowy nowej siedziby i centrum logistycznego w Miękini.

W 2019 roku marka Helikon-Tex® po raz pierwszy prezentuje swoje produkty na największych branżowych targach na świecie – SHOT Show w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnienie w firmie przekracza 100 osób, ale nie przeszkadza nam to w zachowaniu odpowiednich relacji wewnątrz przedsiębiorstwa. Cały czas idziemy naprzód, trzymając się wartości obranych na samym początku naszej podróży.

Helikon-Tex sp. z o.o. zmienia się w Entire M sp. z o.o.

By wyraźnie rozdzielić komunikaty dotyczące dalszej działalności przedsiębiorstwa, zdecydowaliśmy się zmienić...

Nasz wkład w Miesiąc Świadomości Raka Piersi

Wspólnie z Fundacją Lemura, organizacją wspierającą inicjatywy obywatelskie i pro zdrowotne, postanowiliśmy...
Letnie manewry Helikon-Tex

Letnie manewry Helikon-Tex

W okresie wakacyjnym zaproponowaliśmy naszym pracodawnikom Letnie Manewry Helikon-Tex ...
Warsztaty z Fashion Revolution Poland

Warsztaty z Fashion Revolution Poland

Wiosną 2021 roku nasi pracownicy wzięli udział w serii warsztatów i szkoleń organizowanych przez Fashion Revolution Poland...